KRAJOBRYS pracownia ogrodu

Po co Ci projekt ogrodu?

Po pierwsze projekt ogrodu to profesjonalna usługa. Jeśli się na nią zdecydujesz, otrzymasz pomysł i wiedzę specjalistyczną, za którą idzie wsparcie oraz gwarancja, że projektant, z którym współpracujesz, naprawdę zna się na rzeczy i stworzy dla Ciebie piękny ogród. Zrobi to według swojej wiedzy i doświadczenia oraz według standardów sztuki ogrodowej.


Po drugie projekt ogrodu składa się z wielu elementów. Rozstrzyga takie kwestie jak ukształtowanie terenu na działce i wokół domu, rozmieszczenie nawierzchni podjazdu, trasów, schodów. Rozwiązuje kwestie oświetlenia zewnętrznego i jego sterowania, gospodarowania wodą na działce, uwzględnia automatyczne nawadnianie, obiekty wodne jeśli takich sobie zażyczysz. Projekt zawiera dobór zieleni osadzony w konkretnym krajobrazie i uwzględnia kolorystykę roślin i ich wymagania oraz porę kwitnienia, wytyczne do zabiegów związanych z jakością ziemi. Wszystkie te branże ze sobą współgrają, a dzięki projektowi skomplikowany organizm, jakim jest ogród staje się logiczny i możliwy do zrealizowania.


Po trzecie projekt daje Ci kontrolę nad wszystkimi nadchodzącymi pracami na Twoim terenie. Wiesz jakie elementy powstaną, w jakiej kolejności i dlaczego. Projekt minimalizuje ryzyko chaotycznych czynności, dublowania się ekip i niepotrzebnych przestojów. Dzięki niemu możesz panować nad budżetem i harmonogramem prac.